Ekonomi

Türkiye’nin yeni füzesi UMTAS-GM ilk kez ortaya çıktı

Roketsan’ın şu anda yürüttüğü bilinmeyen 40’a yakın projeyle ilgili soruya ise ikinci, “Bildiğiniz gibi Roketsan, özellikle ihracat odaklı büyümeye devam ediyor. İhracattan elde ettiğimiz tüm geliri altyapımıza yatırım ve yeni projelere Ar-Ge kaynağı olarak yansıtmaya çalışıyoruz. Bu 40 proje, özellikle silahlı kuvvetlerimizin gelecekte; Uluslararası arenada ihtiyaç duyulacak tüm çalışmaları geliştirmek için kendi Ar-Ge kaynaklarımızla başlattığımız projeler.

Bunlar çok önemli, değerli projeler. Ancak prototip aşamasına gelene kadar onlar hakkında rastgele bilgi vermemeyi tercih ediyoruz. Bunlardan biri de prototipi tamamlanmış ve denemeleri devam eden UMTAS’ın uzun menzilli UMTAS-GM versiyonu. UMTAS-GM versiyonu, özellikle helikopterlerden ve kara araçlarından atış yapabilme özelliği ile UMTAS tanksavar füzemizin menzilini fiilen artıracaktır.

UMTAS-GM’yi hedefleyin: Yıl sonu seri üretimi

Buradaki amacımız uluslararası arenada yüksek pazar payına sahip olan ve silahlı kuvvetlerimize avantaj sağlayacağını düşündüğümüz bir eseri en kısa sürede kullanıma sunmaktır. Hedefimiz inşallah bu yıl sonuna kadar hatasız seri üretim aşamasına gelmiş bir UMTAS-GM’yi kullanıcılarımızla buluşturmaktır.

Adını zikretmediğimiz 40 proje, kendi mühendislerimizin emekleriyle, her biri kendi takviminde devam ediyor. Hatta bu projelerin sonuçlarını aldıkça bizi takip etmeye devam edin diyeceğim; Bunları birinci öncelik olarak kamuoyu, ikinci öncelik olarak dünya ile paylaşmaya devam edeceğiz.” onun sözleriyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu