Haber

Tedavi sürecinde 145 gün araçta kalan oğlunu toprağa verdi.

BOLU’da nörolojik bir hastalık olan Guillain-Barre Sendromu (GBS) nedeniyle hastanede tedavi altına alınan Onur Yorgun (24) hayatını kaybetti. Oğlunun tedavisi sırasında 145 gündür otomobilinde yatan Ahmet Yorgun’un cenazede güçlükle ayakta durarak ağladığı görüldü.

Bartın’da henüz 4 yaşındayken epilepsi hastalığına yakalanan Onur Yorgun’a geçtiğimiz nisan ayında kaldırıldığı hastanede baş dönmesi teşhisi kondu. Kesin tedavisi olmayan ancak etkileri azaltılabilen nörolojik bir hastalık olan Yorgunluk tedavisi için Bartın’dan Bolu Abant İzzet Baysal’a teşekkür edildi. Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Onur Yorgun, 100 bin kişide 1’de görülen nadir hastalığı nedeniyle ağır bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Ahmet Yorgun, oğlu Onur’un tedavisi sırasında 145 gün hastanenin otoparkında otomobilinde kaldı. Bolu Valiliği durumu öğrenince Ahmet Yorgun’a kalacak yer ayarladı.

Onur Yorgun, tedavi gördüğü hastanede dün öğle saatlerinde hayatını kaybetti. Bartın’ın Sipahiler köyüne getirilen Yorgun’un cenazesi bugün köy camisinde kılınan namazın ardından toprağa verildi. Ayakta durmakta güçlük çektiği gözlemlenen Ahmet Yorgun, gözyaşları içinde Onur’un üç çocuğundan en büyüğü olduğunu söyleyerek, “Hastane önünde beklediğim haberin ardından devletimiz sosyal hizmetlerde bize yer buldu. Sağ olsunlar geri kalan günlerimizi orada geçirdik.Tedavimiz devam etti ama sonuç alamadık ve hastalıktan dolayı kalbi yenik düştü.Bugün 180. gününde vefat etti.Yani tedavi olduk. Bolu’da İzzet Baysal’da 6 ay kaldım.Hocalarımızdan Allah razı olsun ilgilendiler.Uzun süre hastanede kaldım.Orada ya yoğun bakım önü, mescit ya da mescidin içinde.” kantinde kalıyordu. Akşamları arabada kalıyorduk. Sonra 145. günden sonra devlet bizi yerleştirdi ve sıcak bir yerde kaldık. Allah’ın izniyle, valiliğimizden, sosyal yardımlarımıza ve duyarlı vatandaşlarımıza kadar herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu