Ekonomi

Moleküllerin mıknatıs gücü, durduğunda bile motoru korur

Halit Ergenç’in seslendirdiği ‘Ters Araba’ televizyon reklam filminde Castrol Magnatec’in Duallock teknolojisinin motoru nasıl koruduğu anlatılıyor.

Araç trafiği her geçen gün artıyor. Sonuç olarak, sürücüler trafikte giderek daha fazla durup gitmek zorunda kalıyor. Sürekli yavaşlama, hızlanma ve rölantide çalışma, motorun metal yüzeylerinde artan mikroskobik aşınmaya neden olur. Bu aşınmalar sonucunda motor modülleri zarar görmektedir.

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından biri olan Castrol, araçların uzun bir süre ilk günkü performanslarını korumalarına yardımcı olmak için geliştirdiği Castrol Magnatec motor yağı ile araçların motorlarını sadece çalışırken değil, dururken de koruyor. uzun zaman. Şirketten yapılan açıklamaya göre duallock teknolojisine sahip Castrol Magnatec, mıknatıs gibi birbirine kenetlenen molekülleri sayesinde motor yağı yerçekimi nedeniyle motordan krank karterine boşalırken bile motora tutunarak güçlü bir savunma tabakası oluşturuyor. Bu sayede harekete geçtiği andan itibaren araç motorlarını kesintisiz olarak korur.

Duallock teknolojisi ile %50 daha az motor aşınması

Halit Ergenç’in seslendirdiği ‘Ters Araba’ televizyon reklam filminde Castrol Magnatec’in Duallock teknolojisinin motoru nasıl koruduğu anlatılıyor. Mıknatıs gibi birbirine kenetlenen moleküllerin yerçekimine karşı direnç göstererek motorun hassas parçalarının çevresinde koruyucu bir kalkan oluşturdukları vurgulanıyor.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Nilay Tatlısöz, kampanya ile Castrol Magnatec’in görünmeyen gücünü görünür kılmayı amaçladıklarını söyledi.

Castrol Magnatec’in motora verdiği inancı, Türkiye’nin en beğenilen oyuncularından biri olan ve hafızalarda yer etmiş Halit Ergenç’in canlandırdığı reklam filmi ile hedef kitleye en iyi şekilde aktaracaklarına inandıklarını belirten hem rolüyle hem de sesiyle, “Aşınma sınırı testlerine göre ortalama bir değer. Sürücü yılda yaklaşık 18 bin kez durup kalkıyor ve zamanının üçte birini şehir içi trafikte rölantide geçiriyor. Otomobillerin motorlarında aracın ilk çalıştırıldığı anda, motor ısınırken ya da trafikte stop-stop sırasında ortaya çıkan sorunlar, “Yaptığımız işin sunduğu savunmayı hedef kitlemize farklı ve üretken bir dille aktarmak istedik. Duallock teknolojisine sahip Castrol Magnatec, mıknatıs gibi kenetlenmiş molekülleri ile güçlü bir koruyucu kalkan oluşturur, aşınmayı yüzde 50 oranında azaltır ve aracınızın motorunda kesintisiz koruma sağlar.” – İSTANBUL

dogubayazit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu