Haber

Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Acısına verilmeli

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Maraş merkezli depremlerin yıkıma yol açtığı Adıyaman’da bulunan CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, depremde hayatını kaybedenler için mezarlığa karanfil bırakarak dua etti, derken bir kişi, “Bu kişi Fatiha okumayı bilmiyor, sen bununla ne yapacaksın? Fatiha okuyorsun” diye bağırdı. Mezar başındaki birçok kişi bağıran kişiye “Kabalaşma” diyerek tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, olayın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Mezarlıktaki yaslı her şeyi söyler, yapar, acısını dindirmek gerekir. Bugün bunları konuşmayalım, kayıplarımızı doğru hatırlayalım. Lütfen o kişiyi ifşa edecek bir şey yapmayın, sorumlu davranalım. , özellikle sosyal medyada. Hakkım varsa helal kıldım.”

‘KILIÇDAROĞLU’NA YÖNELİK PROVOKASYONU KINIYORUZ’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü de sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bayram kutladığımız böyle bir günde Adıyaman’da Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik provokasyonu kınıyoruz. Böyle bir tavır ne dinimizde ne de kadim kültürümüzde yer alabilir. Ne yazık ki uzun zamandır belirttiğimiz gibi olaylar Bunun gibiler kişisel olarak siyasidir.İktidarın ülkemize getirdiği zehirli kutuplaşmanın somut örnekleridir.Bu nedenle 14 Mayıs ülkemizin barış ve huzur temelinde yeniden ayağa kalkması için tarihi bir an olacaktır.ÂLÂ Partisi olarak hiçbir ayrım gözetmeden tüm vatandaşlarımızla birlikte sevgi ve hoşgörüye dayalı, saygılı bir Türkiye hedefliyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız. Kamuoyuna saygılarımızla.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu