Haber

İETT açıklamasından tepki! Vatandaşla alay ettiler

2019’da İstanbul’da CHP’li Ekrem İmamoğlu Yönetime gelmesinin ardından başlayan toplu ulaşım krizi her geçen gün artarak devam ediyor. İstanbullular kışın soğuk günlerinde şımarık otobüs ve metrobüslerden Yokuş aşağı inerken yazın sıcak günlerinde de aynı zorluklarla karşılaşırlar. İstanbul’da her gün yüzlerce İETT otobüsü arızalanıp yanıyor.

İSTANBUL’DA ARIZA REKORU KIRILDI

İstanbul’daki toplu ulaşım krizine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Dün bilgilerini paylaştı. Özdemir, İstanbul’da toplu ulaşımda başarısızlık rekoru kırıldığını belirtti. “Önceki gün İstanbul genelinde özel halk otobüslerinin yanı sıra 1850’den fazla İETT otobüsü ve metrobüs arızası meydana geldi.”söz konusu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğluİstanbulluların ulaşımda hatalı ve yanlış uygulamalardan muzdarip olduğunu belirten, ÖzdemirSık arızaların, yangınların ve çalışmayan klimaların yaz sıcağında vatandaşları hayattan bezdirdiğini söyledi.

İETT’TEN AÇIKLAMA

İstanbul’da toplu ulaşımda yaşananların her gün basında yer alması ve vatandaşların otobüs ve metrobüs duraklarında perişan olması ve daha dün açıklanan haberler ‘Bir günde 1850 otobüs metrobüs arızası’verileriniz umrumda değil İETT yönetimi,Bugün vatandaşlarla adeta alay eden bir açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Elektrikli Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), yapılan yatırımlarla toplu ulaşımdaki arıza oranlarında büyük düşüş olduğunu iddia etti. Gün geçtikçe yollarda sorun yaşayan İstanbulluları yok sayan İETT yönetimi, otobüs ve metrobüslerde arıza sayısının arttığını bildirdi. 2019 öncesine göre yüzde 194 yıl öncesine göre metrobüslerde arıza oranı azaldı. yüzde 38 düştüönerildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu