Ekonomi

ABD enflasyon beklentileri fiyatlandırmayı nasıl etkiler?

ABD’de Enflasyon Fiyatlandırması KR & Co.’dan Henry McVey’e göre, ABD enflasyonu zirve yaptığı ve sakinliğin dehşeti “daha az endişe verici” olduğu için, yatırımcılar 2023’te portföylerine orta derecede riskli varlıklar eklemeye başlamalılar.

Bloomberg’in sorularını yanıtlayan McVey, yeni tahvil ihraçlarının ve birincil halka arzların 2009’dan bu yana en düşük seviyelerinde olduğuna dikkat çekerek, bu yıl hisse senetleri ve yüksek getirili tahvillerde yaşanan sert düşüşlerin ardından portföylere yeniden risk eklemeye başlamanın zamanının geldiğini söyledi.

2023 ABD enflasyon varsayımını yüzde 4,8’den yüzde 3,9’a çeken KKR, 2022’de nominal GSYİH büyümesinin yüzde 10’dan yüzde 4’e yavaşlamasını bekliyor.

Ajans, ABD’de şirket kârlarının gelecek yıl düşeceğini ve ABD dolarının 2024’te toparlanmadan önce değer kaybedeceğini öngörüyor. Öte yandan BlackRock stratejistlerine göre, enflasyonda sert bir yavaşlama beklentisiyle pozisyon almaya başlayan yatırımcıları bekliyor. büyük bir hayal kırıklığı

Kurumun sabit getirili baş stratejisti Scott Thiel, ABD enflasyonunun 2023’ün sonunda sadece yüzde 3,50’ye düşeceğini tahmin ediyor. Bu oran, bir faiz getirisi arasındaki farkı ölçen yüzde 2,14’lük başabaş seviyesinin oldukça üzerinde yıllık TÜFE takasları ve 10 yıllık enflasyona endeksli tahviller yüzde 2,38 ve aynı vadeli Hazine tahvillerinin getirisi. Thiel, “TÜFE rakamlarındaki oynaklık, piyasanın dört gözle beklemesi gereken bir şey” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu